Liverpool po visoki zmagi v Pragi praktično že v četrtfinalu evropske lige

Dnevnik 07.03.2024  |  sta sta

Nogometaši Liverpoola, ki veljajo za glavne favorite evropske lige, so na prvi tekmi osmine finala tega tekmovanja gostovali v Pragi pri Sparti in z zmago s 5:1 praktično že odločili potnika v četrtfinale.

Liverpool je praško Sparto načel v šesti minuti z enajstmetrovko Alexisa Mac Allisterja. Darwin Nunez je z zadetkoma v 25. in 45. minuti še povečal prednost Angležev, Luis Diaz pa je v 53. zadel za 4:1. Vmes je avtogol dosegel Conor Bradley. V 86. minuti je Var izničil zadetek Mohameda Salaha, v 90. pa je Dominik Szoboszlai dosegel še enega regularnega za končni izid. Gostoval je tudi Bayer Leverkusen, ki je v izvrstni formi v domači ligi, kjer vodi, v gosteh pri