Dončić izenačil rekord Westbrooka in popeljal Dallas do zmage

RTV Slovenija 07.03.2024  |  A. G.

Luka Dončić je s petim zaporednim trojnim dvojčkom z vsaj 30 točkami izenačil rekord Lige NBA, ki ga je imel Russell Westbrook v sezoni 2016/17. S 35 točkami, 11 skoki in 11 podajami je zagotovil Dallasu zmago nad Miamijem s 114:108.

Mavericksi so končali niz treh zaporednih porazov in se veselili šele druge zmage na zadnjih sedmih tekmah. Znova so slabo začeli srečanje in si hitro nabrali 15 točk zaostanka (14:29), potem pa so končno precej bolje zaigrali v obrambi. Tekmo so končali z delnim izidom 14:7. 25-letni Ljubljančan je 23 od 35 točk dosegel v drugem polčasu. Zadel je sedem trojk iz 13 poskusov. "Super je, še posebej, če pri tem zmagaš," je poudaril Dončić. Kyrie Irving je prispeval