Izpadla tudi Olimpija: Koper na ŽAK-u izločil branilce naslova

RTV Slovenija 07.03.2024  |  R. K.

V osmini finala Pokala Pivovarne Union so izpadli tudi nogometaši Olimpije, ki so na ŽAK-u v Šiški morali priznati premoč Kopru (2:4). Med osem sta se uvrstili še Mura in Rogaška, ki je z golom v 121. minuti izločila Nafto.

Zaradi del v Stožicah so zmaji igrali na ŽAK-u, kjer imajo slabe rezultate, po zelo skromni predstavi pa so se poslovili od pokala, ki so ga lani osvojili. Ljubljančani so bili po izpadu Maribora in Celja prvi favoriti tekmovanja, vendar je bil Koper tokrat boljši. Olimpija je dvakrat povedla, a hitro so gostje izenačili. Na začetku drugega polčasa so Primorci povedli, tik pred koncem rednega dela pa kaznovali še eno napako zelo slabe domače obrambe. Olimpija je