Mac Allister poskrbel za remi na Anfieldu, Arsenal ostaja na vrhu

RTV Slovenija 09.03.2024  |  M. L.

Nogometaši Liverpoola in Manchester Cityja so se v derbiju 28. kroga angleške Premier lige razšli brez zmagovalca (1:1), kar je voda na mlin Arsenalu, ki po zmagi na sobotni tekmi proti Brentfordu (2:1) ostaja na vrhu prvenstvene lestvice.

Največja tekmeca zadnjih let sta derbi začela bliskovito, igra je bila zelo dinamična, obrambi na obeh straneh sta imeli veliko dela. Zlasti Liverpoolova, ki ji nikakor ni uspelo zaustaviti izjemnega Kevina de Bruyneja. Ta je vseskozi razigraval svoje soigralce, v 8. minuti je z zvitim lobom sprožil mimo gola, kmalu zatem je poskusil še z razdalje, a je ostalo pri 0:0. V 17. minuti so gostitelji sicer zatresli mrežo, po hitri akciji je Luis Diaz premagal vratarja