Gajser z zmago v drugi vožnji do tretjega mesta v Argentini

Dnevnik 10.03.2024  |  STA STA

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na uvodni dirki sezone svetovnega prvenstva v elitnem razredu MXGP v Argentini osvojil tretje mesto, potem ko je bil po padcu peti v prvi vožnji in je slavil v drugi.

Skupno zmago na dirki je dosegel svetovni prvak Španec Jorge Prado. Drugi slovenski dirkač tega razreda Jan Pancar je bil 14. Gajser je do stopničk na uvodni dirki sezone prišel z odlično drugo vožnjo. V prvi je padel v prvem krogu in precej izgubil, nadaljeval je šele kot 13. Do konca vožnje je sicer večino izgubljenega nadoknadil, se še prebil do petega mesta, prav na vrh pa ni več mogel poseči. Vožnjo je brez večjih težav dobil branilec naslova iz lanske sezone