Lakersi ujeli zalet in so vse bližje Dallasu

RTV Slovenija 11.03.2024  |  R. K.

Los Angeles Lakersi so v Ligi NBA po Milwaukeeju s 120:109 premagali še zdesetkano Minnesoto in tako omogočili Oklahomi, da sama kraljuje na vrhu Zahodne konference.

Brez poškodovanih Rudyja Goberta in Karla Anthonyja Townsa ter še nekaterih košarkarjev so bili Volkovi pod obročema nemočni proti Anthonyju Davisu. Ta je dosegel 27 točk, 25 skokov, sedem ukradenih žog, pet podaj in tri blokade. Center Lakersov je samo v drugem polčasu zbral 21 skokov. Bil je glavni motor gostiteljev na začetku zadnje četrtine, ko so naredili delni izid 21:4 in prelomili srečanje. To je 12. zmaga Jezernikov na zadnjih 17 dvobojih, s čimer so se na