Brez Slovencev v izločilnih bojih sprinta v Drammnu

RTV Slovenija 12.03.2024  |  T. J.

Norvežana Kristine Stavaas Skistad in Johannes Høsflot Klæbo sta zmagovalca sprinta smučarjev tekačev za svetovni pokal v klasičnem koraku v Drammnu. Slovenski predstavniki so ostali brez nastopa v izločilnih bojih.

Od treh Slovencev na startu je bil najbližje preboju med najboljših 30 Nejc Štern (+8,55). S 43. mestom je za izločilnimi boji zaostal 2,08 sekunde, kljub temu pa bo osvojil prve točke za svetovni pokal. Miha Šimenc (+10,22) je na 55. mestu ostal brez njih. Tudi Boštjan Korošec (+12,35) je bil na 59. mestu prepočasen. V ženski konkurenci Slovenk ni bilo na startu. Popoldanski finale je pri ženskah dobila Skistad, ki je zmagovalko kvalifikacij Svahn ugnala za 63