Horak ohranil mrežo nedotaknjeno, SŽ Olimpija do 19. naslova

RTV Slovenija 15.03.2024  |  T. O.

Finale hokejskega prvenstva se je razpletel hitropotezno. SŽ Olimpija je zmagala tudi na četrti tekmi, potem ko je SIJ Acroni Jesenice v Podmežakli ugnala z 0:2. To je tretji zaporedni naslov zmajev, skupno pa 19. v samostojni Sloveniji.

Obe finalni tekmi v Tivoliju sta po enosmernem prometu zanesljivo pripadli zmajem (9:3 in 6:1), v Podmežakli pa je bilo precej bolj napeto. Železarji so pred okoli 2000 navijači znova iztisnili maksimum. O premoči Ljubljančanov priča tudi razmerje v strelih na vrata (19:37). Železarji enakovredni v prvi tretjini V prvi tretjini je bil derbi izenačen, zadetkov ni bilo, a vseeno veliko prometa in boja na obeh straneh. Jeseničani (vrnil se je njihov najboljši igralec