Nejc Štern prvič v karieri v izločilnih bojih sprinta

RTV Slovenija 15.03.2024  |  To. G.

Nejc Štern se je prvič v karieri uvrstil v izločilne boje sprinta za svetovni pokal v klasičnem koraku. V Falunu, kjer poteka finale svetovnega pokala, je imel 24. čas kvalifikacij. Izpadel je v četrtfinalu in osvojil 24. mesto.

Zmagal je spet Norvežan Johannes Hoestflot Klaebo, ki je za 1,1 sekunde premagal Finca Laurija Vuorinena. Tretji je bil Norvežan Harald Oestberg Amundsen in četrti še en Norvežan Even Northug. Najhitrejši iz kvalifikacij Erik Valnes je v velikem finalu sredi proge padel in končal na repu finala. 20-letni Nejc Štern, ki je ta teden debitiral v svetovnem pokalu in takoj osvojil točke (v torek je bil na sprintu v Drammnu 43.), je v kvalifikacijah z 9,4 sekunde