Neja Dvornik zablestela

Dnevnik 17.03.2024  |  Uroš Šemrov Uroš Šemrov

Udarna vest finala svetovnega pokala v alpskem smučanju v tehničnih disciplinah je bila, da je Marco Odermatt z odstopom na drugi progi prekinil niz dvanajstih zaporednih veleslalomskih zmag.

Neja Dvornik je s četrtim mestom na finalu svetovnega pokala v alpskem smučanju v slalomu poskrbela za najboljšo slovensko žensko uvrstitev v tej sezoni. Korošica se je sploh prvič v karieri uvrstila med najboljših 25 tekmovalk v posamezni disciplini, na finalu v Saalbach-Hinterglemmu pa je nadgradila dobro formo s konca sezona. Do uspeha kariere se je slovenska alpska smučarka prebila z daleč najboljšim časom druge proge, potem ko je bila po prvi progi 21. Neja