Dončić izza črte izenačil, Irving pa s čudežnim metom prehitel sireno za veliki skalp prvakov

RTV Slovenija 17.03.2024  |  Tilen Jamnik

Košarkarji Dallasa so v zadnji četrtini proti Denverju zapravili dvomestno prednost, toda Luka Dončić je 24 sekund pred koncem s trojko izenačil, Kyrie Irving pa je tik pred zvokom sirene zadel za veliko zmago s 107:105.

Šest minut in 50 sekund pred koncem so Mavsi vodili za 13, toda Denver je do zadnje minute stopil zaostanek, potem pa je Jamal Murray, ko je ostalo še 26 sekund, s trojko povedel prvake v vodstvo. Takoj je izza črte odgovoril Dončić, kanadskemu branilcu pa se je na drugi strani zatresla roka. Dobri dve sekundi sta ostali za zadnjo akcijo gostiteljev. Maxi Kleber je izvedel avt, Luko so Nuggetsi pokrili, Irving pa je dobil žogo, in ko ga je prevzel Nikola Jokić, z