Kopitar za babico zabil dva gola, še točka ga loči od novega mejnika

RTV Slovenija 20.03.2024  |  S. J.

Hokejisti Los Angelesa so po izenačenem začetku tekme proti Chicagu (1:1) v drugi tretjini zabili kar tri gole in se na koncu veselili visoke zmage s 6:2. Kapetan Anže Kopitar se je izkazal z dvema goloma in eno podajo.

Slovenski as je vse tri točke dosegel v drugi tretjini. Najprej je v 30. minuti zaposlil Vladislava Gavrikova, ki je zadel za vodstvo z 2:1, nato pa je bil še sam dvakrat natančen, tik pred iztekom srednje tretjine je Kralje popeljal v varno vodstvo s 4:1. Pri obeh golih mu je podal Adrian Kempe. Za Anžeta Kopitarja sta bila to 21. in 22. gol sezone. Slovenski hokejist je bil izbran za igralca tekme, v pogovoru na središču igrišča pa je pozdravil svojo babico.