Russell novi rekorder Lakersov po zadetih trojkah v eni sezoni

RTV Slovenija 23.03.2024  |  T. O.

Los Angeles Lakersi so prvič po dobrih štirih letih premagali Philadelphio. Ob zmagi s 101:94 sta bila najboljša strelca Anthony Davis (23) in LeBron James (20), D'Angelo Russell pa je postal novi klubski rekorder po številu zadetih trojk v eni sezoni.

Russell ima na "svojem računu" zdaj 187 zadetih trojk. V prvi četrtini je prehitel Nicka Van Exla, ki je v sezoni 1994/95 zadel 183 trojk za Lakerse. Legendarni Kobe Bryant je na tej lestvici tretji (180 trojk v sezoni 2005/06). Ob petkovi zmagi je najbolj izstopal Anthony David, ki je 23 točkam dodal še 19 skokov. Za Philadelphio, ki je ob polčasu vodila s 50:52, v drugem delu pa se ni najbolje znašla ob agresivnejši obrambi Lakersov, je Tyrese Maxey dosegel 27