Zmaji v drugem polčasu s 37 podajami strli Mornar

RTV Slovenija 23.03.2024  |  To. G.

Cedevita Olimpija je prekinila črni niz treh porazov proti predzadnjemu Mornarju. Po izenačenem prvem delu so v nadaljevanju strli odpor Črnogorcev s skupno 37 podajami, kar je nov podajalski rekord Lige ABA! Zadnja Krka je pri Igokei izgubila s 84:90.

Če so šli Ljubljančani na odmor z zgolj eno točko prednosti (47:46), pa so v drugem polčasu zaigrali kot prava ekipa, kjer so se soigralci nenehno iskali s podajami za koše. Končni seštevek asistenc je prinesel nov rekord Jadranske lige: s 37 podajami je Cedevita Olimpija kar za tri podaje popravila prejšnja rekorda Crvene zvezde (iz leta 2003) in Mege (iz leta 2021). Simbol preporoda v drugem delu je bil Jaka Blažič, ki je tekmo končal s 17 točkami, 9 podajami in