#video Trojni dvojček Dončića ob zmagi proti Utahu

Dnevnik 26.03.2024  |  STA STA

Slovenski košarkarski as Luka Dončić je ob gostujoči zmagi svojih Dallas Mavericks proti Utah Jazz s 115:105 dosegel 75. trojni dvojček v severnoameriški ligi NBA.

Dallas je po zaslugi 29 točk, 13 podaj in 12 skokov 25-letnega Ljubljančana prišel do četrte zaporedne zmage in osme na zadnjih devetih tekmah. Dallas je dvoboj začel medlo v obrambi, saj je tekmecem v prvi četrtini dovolil 41 točk. Kljub temu si gosti v Salt Lake Cityju niso nikoli nabrali večjega zaostanka. Po polovici tekme je Utah vodil za pet, zadnjo četrtino pa sta tekmeca začela poravnana na 88:88. V zadnjem delu pa so Teksašani strnili obrambo in tekmecu