Vroči Kopitar v Vancouvru s 40. podajo in 24. golom, a tudi "avtogolom"

RTV Slovenija 26.03.2024  |  S. J., To. G.

Hokejisti Los Angelesa so na gostovanju pri najboljši ekipi Zahodne konference Vancouvru zmagali s 3:2. Kapetan Kraljev Anže Kopitar se je izkazal z golom in podajo, ob koncu pa po nesreči premagal še lastnega vratarja.

Anže Kopitar je v zadnjem obdobju izrazito učinkovit, saj je na zadnjih štirih tekmah zbral kar devet točk (štiri gole in pet podaj). Kralji so vse te tekme dobili, skupna razlika v zadetkih pa je bila kar 18:7. Los Angeles se je hitro otresel pritiska domačih Canucksov in povedel v osmi minuti, ko je bil po lepi podaji Pierre-Luca Duboisa natančen Kevin Fiala. Domači so prek Sama Laffertyja izenačili v 13. minuti, ob koncu druge tretjine pa so odločilna koraka k