Krka po uvodni četrtini zasenčila Olimpijo

RTV Slovenija 30.03.2024  |  T. J.

Košarkarji Krke so v predzadnjem krogu Lige ABA pred svojimi gledalci suvereno premagali Olimpijo z 92:78 in s tem ostajajo v igri za obstanek v regionalnem tekmovanju.

Uvodna četrtina je bila zelo izenačena, gostitelji so sicer povedli z 11:6, a nato je bila razlika ves čas v razmiku največ treh točk. Pri zelenih se je izkazal Leon Stergar (osem točk, zadel je vse štiri mete iz igre), pri Olimpiji je Justin Cobbs zbral le točko manj. Pet sekund pred koncem izid prve četrtine z dvema prostima metoma postavil Jan Špan (21:19). Krka vodila že s +16 Izid je bil še v 13. minuti precej izenačen (26:24), nato so gostitelji s serijo 12:4