Dončić s 47 točkami in devetimi trojkami končal zmagoviti niz Houstona

RTV Slovenija 31.03.2024  |  A. G.

Luka Dončić je gledalcem jemal sapo v Toyota Centru. S 47 točkami, 12 skoki in 7 podajami je bil nerešljiva uganka za obrambo Houstona. Rocketsi so izgubili proti Dallasu s 107:125. To je bila že sedma zaporedna zmaga razigranih Mavericksov.

25-letni Ljubljančan je že v uvodni četrtini zbral 22 točk, zadel je pet trojk iz sedmih poskusov. Do odmora je z 32 točkami zagotovil Mavericksom mirno nadaljevanje (45:66). V tretji četrtini je dodal še 15 točk. Že 15 minut pred koncem tekme je prispeval 47 točk, a ga je trener Jason Kidd vseeno poslal v igro sedem minut in pol pred koncem srečanja, ki je bilo že dlje časa odločeno. Ni mu uspelo zadeti desete trojke, kar bi bil nov rekord kariere. Mavsi zadeli