Kraljevi klub po šovu Rodryga ohranil osem točk naskoka pred Barcelono

RTV Slovenija 01.04.2024  |  A. G.

Nogometaši madridskega Reala so v 30. krogu španskega prvenstva premagali Athletic iz Bilbao z 2:0 in imajo osem krogov pred koncem še vedno osem točk naskoka pred Barcelono.

Kraljevi klub je v letošnji sezoni dožiivel le en poraz, na mestnem derbiju je bil boljši Atletico. Na zadnjih 23 tekmah so varovanci Carla Ancelottija neporaženi in težko jim bo odvzeti naslov prvaka. Madridčani so povedli v 8. minuti iz prve nevarne akcije. Brahim Diaz je tz diagonalno podajo zaposlil Rodryga, ki je lepo zadel z roba kazenskega prostora. Gostitelji so imeli lepše priložnosti, a vse do 73. minute niso strli Athleticove obrambe. Nato je drugič na