Risinje nemočne proti favoriziranim Slovakinjam

RTV Slovenija 01.04.2024  |  A. G.

Slovenska ženska reprezentanca je izgubila drugi dvoboj svetovnega prvenstva divizije I (skupine B) v Latviji. Varovanke selektorja Boštjana Kosa so v Rigi izgubile proti Slovakinjam z 0:4.

Po uspešnem začetku proti Poljski in zmagi s 4:1 tokrat Slovenke niso bile kos razpoloženim Slovakinjam, ki so lani izpadle iz višjega kakovostnega razreda. Tokrat so bile precej boljše tekmice, v strelih na gol so prevladovale kar s 75:7, kar je pomenilo ogromno dela za slovensko vratarko Pio Dukarič. V prvi tretjini sta za tekmice zadeli branilka Laura Šulikova in Lucia Haluškova, v drugi tretjini je na 3:0 s svojim drugim golom na prvenstvu povišala prednost