"Neverkusen" na pragu dvojne nemške krone

RTV Slovenija 03.04.2024  |  To. G.

Pravljična sezona se v Leverkusnu nadaljuje. Tudi na 40. tekmi sezone je Bayer ostal nepremagan, s 35. zmago pa so se varovanci Xabija Alonsa suvereno uvrstili v finale nemškega pokala, kjer jim bo 25. maja nasproti stal drugoligaš Kaiserslautern.

Fortuna Düsseldorf ni bil dorasel nasprotnik vodilni ekipi Bundeslige. Leverkusen je povedel že v 7. minuti, ko je udaril Jeremie Frimpong. V 20. minuti je prednost podvojil Amine Adli, ki ga je v ogenj poslal Florian Wirtz. V 35. minuti sta se vlogi zamenjali: Adli je podal, Wirtz pa zadel. Končni izid je po uri igre z bele točke postavil 20-letni napadalec elfa Wirtz. 4:0 in gladka uvrstitev v veliki finale pokala Nemčije za Leverkusen, ki je doslej pokalno