Dallas z odlično obrambo zanesljivo ugnal Atlanto

RTV Slovenija 04.04.2024  |  A. G.

Košarkarji Dallasa so v zadnjem mesecu zelo izboljšali igro v obrambi. V drugem polčasu je Atlanta dosegla le 38 točk in Mavericksi so se veselili 12. zmage na zadnjih 14 tekmah (109:95).

Luka Dončić je 26. januarja v Atlanti dosegel neverjetnih 73 točk. Postavil je klubski rekord in se zavihtel na četrto mesto večne lestvice Lige NBA. V American Airlines Centru si je hitro nabral dve osebni napaki, zato je moral počivati do konca prve četrtine, nato pa se je razigral in se približal trojnemu dvojčku. Zbral je 25 točk, 12 skokov in 8 podaj v 37 minutah. Kyrie Irving je bil najboljši strelec tekme s 26 točkami. P.J. Washington se je izkazal s petimi