Laprovittola z velike razdalje določil šesterico potnikov v končnico

RTV Slovenija pred 27 dnevi  |  T. J.

V 33., predzadnjem, krogu so mesto v četrtfinalu Evrolige z zmagami potrdili košarkarji Barcelone, Monaca in Olympiacosa. Zaradi zmage Kataloncev sta se v končnico neposredno uvrstila tudi Panathinaikos in Fenerbahče.

Nicolas Laprovittola je bil mož odločitve na obračunu Barcelone in Maccabija (92:89). Argentinski branilec je pet sekund pred koncem zadel trojko z velike razdalje, na drugi strani pa je bil nenatančen Wade Baldwin, z 22 točkami sicer prvi strelec dvoboja. Katalonci so tik pred koncem tretje četrtine vodili za deset, potem pa so gostje v prvih treh minutah zadnje naredili delni izid 5:13 in povedli. Štiri točke naskoka so si gostitelji priigrali minuto in pol pred