Thomas s krstnim zadetkom popeljal Kingse do zmage

RTV Slovenija 05.04.2024  |  Mitja Lisjak

Hokejisti Los Angelesa so v noči na petek v Ligi NHL z 2:1 slavili pri San Joseju. Junak srečanja je postal 24-letni Akil Thomas, ki je šele drugič nastopil med elito.

Na prejšnji tekmi je s hat-trickom zablestel Trevor Moore in s 5:2 Seattle izločil iz boja za končnico. Tokrat je bil mož odločitve Akil Thomas, oba zadetka pa so gostje dosegli v prvi tretjini. Prvega v 11. minuti, ko je Adrian Kempe ukradel plošček na svoji polovici, oddrsal v protinapad in z nizkim strelom iz zapestja matiral vratarja Mackenzieja Blackwooda. To je bil njegov 25. zadetek v letošnji sezoni. Že 18 sekund pozneje je Thomas vodstvo podvojil. Po hitri