Veselica v Trebnjem, Trimo prvič dvignil pokal

RTV Slovenija 06.04.2024  |  D. S. M.

Rokometaši Trima iz Trebnjega so zmagovalci jubilejne, 30. izvedbe pokalnega tekmovanja Slovenije. V velikem finalu so premagali Slovenj Gradec s 35:28. To je prvi pokalni naslov za Trebanjce.

Trimo Trebnje je povedlo, Slovenj Gradec pa je za prvi gol potreboval pet minut (1:1). Sledila je izenačena igra. Slovenjgradčani so v 11. minuti prvič povedli (3:4), Trebanjci pa so odgovorili s tremi zaporednimi goli (6:4). Slovenj Gradec je zadel naslednja dva gola za novo izenačenje (6:6). Sledila je nova dobra serija Trebanjcev (8:6) – dva zaporedna gola sta jih privedla do prednosti treh golov (11:8). Po 24 minutah pa so vodili za štiri gole (13:9). Prednost