Exum s trojko ob pisku sirene izsilil podaljšek - Dallas po trilerju strl Houston

RTV Slovenija pred 29 dnevi  |  A. G.

Košarkarji Dallasa so v izjemno napetem srečanju premagali Houston s 147:136 po podaljšku. Mavericksi so bili ob koncu rednega dela v izgubljenem položaju, a je Jabari Smith zgrešil dva prosta meta, Dante Exum pa je s trojko ob sireni izenačil na 129:129.

Kyrie Irving je 25 od 48 točk dosegel v zadnji četrtini in v podaljšku, Luka Dončić pa se je znova približal trojnemu dvojčku s 37 točkami, 12 podajami in 9 skoki. Pet minut pred koncem rednega dela je prejel peto osebno napako, a je zdržal v igri vse do konca podaljška. Brooks blestel pri Raketah Rocketsi so se izkazali za zelo žilave tekmece, čeprav niso imeli več realnih možnosti za preboj med deseterico na Zahodu. Po petem zaporednem porazu je zdaj že jasno, da