Monza s tremi sprejemalci presenetila Trentino

RTV Slovenija 08.04.2024  |  T. O.

Pričakovanja, da bo Trentino v polfinalu italijanskega prvenstva hitropotezno opravil z Monzo, se niso uresničila. Monza, za katero je Nik Mujanović odigral le nekaj sekund, je v gosteh zmagala z 2:3, izid v zmagah je zdaj 2:1 za prvake.

Monza je po izgubljenem prvem nizu naslednja dva dobila na 22 in 25, Trentino pa je v še eni napeti končnici (27:25) izenačil na 2:2. V petem nizu so gostje povedli z 10:13, niz pa dobili na 13, potem ko je Ran Takahaši, s 25 točkami najučinkovitejši v ekipi Monze, blokiral Danieleja Lavia. Eric Loeppky je dosegel 24 točk, Stephen Maar 22. To je sploh prva zmaga Monze v Trentu. Očitno se ji je izplačalo igrati s tremi sprejemalci, kar pomeni, da za korektorja ni