Velenjčani dobili derbi in osvojili pomembni točki v boju za naslov

RTV Slovenija pred 18 dnevi  |  D. S. M.

Rokometaši Gorenja Velenja so dobili šaleško-koroški derbi, Slovenj Gradec so premagali s 35:28. Velenjčani so si z odličnim drugim polčasom priborili pomembni točki v boju za naslov državnega prvaka.

Vse do 20. minute je skoraj 1000 obiskovalcev Rdeče dvorane spremljalo izenačen dvoboj med Velenjčani in Slovenjgradčani. Pobudo so v zadnjih desetih minutah prvega polčasa prevzeli gostitelji in po zadetku Ibrahima Haseljića v 27. minuti povedli za pet (18:13). Na krilih Emirja Taletovića, ki je v uvodnih minutah drugega polčasa nizal obrambe, so črno-rumeni v 40. minuti tekme povedli za osem (25:17). Razpoloženi varovanci Zorana Jovičića so z odlično igro v