Kopitar prispeval dve podaji za končnico Los Angelesa

Zurnal24 12.04.2024  |  STA M. G.

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL premagali Calgary Flames s 4:1 in končno potrdili nastop v končnici. Kapetan kraljev Anže Kopitar je k 42. zmagi v sezoni prispeval podaji za 1:0 in 4:1.

Hrušičan na začasnem delu v Kaliforniji je prvo podajo prispeval v uvodni tretjini, ko je z igralcem več na ledu v sedmi minuti zadel Kevin Fiala. Vodstvo ekipe iz Kalifornije sta v drugem delu povišala Viktor Arvidsson in Akil Thomas, preden je Jonathan Huberdeau gostom iz Kanade v 49. minuti vrnil nekaj upanja za preobrat. Velika prednost Calgaryja je bila sproščenost, saj je ekipa brez možnosti za preboj v drugi del tekmovanja in igra le še za občinstvo. A še