Šeško med strelci drugič zapored in šestič letos

RTV Slovenija 13.04.2024  |  M. R.

V 29. krogu Bundeslige je Leipzig s 3:0 premagal Wolfsburg. Drugi zadetek je v 68. minuti dosegel Benjamin Šeško, ki se je med strelce vpisal drugič zapored. To je bil njegov 9. gol v nemškem prvenstvu, šest jih je v statistiko vpisal od konca januarja.

20-letni Radečan je začel protinapad in podal do Xavija Simonsa, ta mu je žogo lepo vrnil, slovenski napadalec pa je neubranljivo zabil žogo v spodnji levi kot. Šeško je bil nevaren že v prvem polčasu, ko je v 6. minuti streljal z roba kazenskega prostora, v 33. minuti pa mu je žoga le malo ušla za nevaren strel. Prvi gol je že v 13. minuti prispeval Španec Dani Olmo, zadnjega pa v 82. minuti Belgijec Lois Openda. Šeško je igral do 76. minute, Kevin Kampl je sedel