Slovenci tudi na drugi tekmi v Bytomu v zadnji tretjini ugnali Poljake

RTV Slovenija pred 12 dnevi  |  A. G.

Slovenski hokejisti so dobili tudi drugo pripravljalno tekmo v Bytomu. Poljska se je tudi tokrat zelo dobro upirala dve tretjini, v zadnjih 20 minutah pa so bili risi premočni (1:3).

Slovenci so dobili vse štiri pripravljalne tekme pred svetovnim prvenstvom divizije I (skupina B) v Bolzanu. Prejšnji teden so Avstrijo v Ljubljani premagali s 5:2, v Beljaku pa s 6:0. V četrtek so bili v Bytomu boljši od Poljske z 2:0. V Bytomu je na prvi tekmi branil Gašper Krošelj, tokrat je priložnost dobil Žan Us. Svoje delo je opravil zelo dobro, dobil je le en gol in spravljal v obup Poljake, ki se pripravljajo na nastop na svetovnem prvenstvu elitne skupine