Preobrat Gorenja pri Krki; vodilno Trebnje suvereno prek Kopra

RTV Slovenija pred 13 dnevi  |  T. O.

23. krog državnega prvenstva v rokometu je odprla tekma med Trimom Trebnje in Koprom. Zmaga je zanesljivo ostala doma, bilo je 30:23. Gorenje je na sobotnem gostovanju pri Krki zmagalo šele po preobratu v drugem polčasu s 30:27.

Jan Jurečič je bil z devetimi goli najboljši strelec tekme, ki je bila izenačena le v prvih desetih minutah (6:5). Gostitelji so sredi prvega polčasa že vodili z 10:6, v nadaljevanju prvega polčasa pa večkrat za šest golov. Ob polčasu je bilo 17:11. V drugem polčasu se gostje, pri katerih je Andraž Makuc dosegel šest zadetkov, na manj kot pet golov niso približali. V vratih Trima je bil zelo razpoložen Tin Herceg, ki je ustavil osem od 18 strelov (44-odstotna)