Mladi risi do 18 let zmagali na SP-ju v Talinu

RTV Slovenija pred 13 dnevi  |  To. G.

Slovenska mlada moška reprezentanca do 18 let je zmagovalka svetovnega prvenstva divizije I, skupine B, v Talinu. Slab začetek (poraz z Južno Korejo 3:5), a sanjski konec (zmaga s kar 11:2 proti Franciji) sta najstniškim risom prinesla napredovanje.

Po uvodnem porazu so mladi Slovenci premagali gostiteljico Estonijo s 6:2, nato na tesni tekmi ugnali Italijo s 4:3, nakar so Litvo nadigrali s 5:2, za piko na i pa prikazali neverjetno učinkovitost proti na papirju favorizirani Franciji. Na sobotni tekmi so varovanci Sabahudina Kovačevića uvodno tretjino dobili s kar 6:0, tri gole so zabili v drugi tretjini, po vodstvu z 10:0 pa le stopili s plina in dopustili Francozom dva častna gola, nakar so postavili piko na