Šeško z jubilejnim desetim ligaškim golom utrl pot do Lige prvakov

RTV Slovenija pred 13 dnevi  |  To. G.

Prvi napadalec Slovenije ostaja vroč. Na tretji zaporedni tekmi nemškega prvenstva je Benjamin Šeško zatresel mrežo nasprotnikov. Tokrat je z desetim golom v Bundesligi pripomogel k zmagi Leipziga pri Heidenheimu in utrditvi rdečih bikov na 4. mestu.

V 42. minuti gostovanja RB Leipziga pri presenečenju sezone Heidenheimu je bilo 0:0. Gostje so napadali po levi strani prek Xavija Simonsa in Davida Rauma, čigar predložek pa je Benedikt Gimber slabo izbil ter serviral žogo slovenskemu napadalcu kot na pladnju. Šeško je udaril žogo ob tla in izkoristil darilo za vodstvo Leipziga z 1:0. V nadaljevanju je Heidenheim, ki v svoji krstni prvoligaški sezoni zaseda izjemno 10. mesto, izenačil v 69. minuti prek Nikole