Celje nepričakovano ostalo praznih rok proti Domžalam

RTV Slovenija pred 12 dnevi  |  R. K.

Presenečenje 32. kroga prve lige so pripravili nogometaši Domžal, ki so na gostovanju s 3:2 premagali vodilno Celje. S tremi goli v drugem polčasu je Maribor v praznem Ljudskem vrtu premagal Rogaško s 3:0 in dosegel osmo zaporedno domačo zmago.

Celjani so doživeli šele četrti prvenstveni poraz, a že drugega proti Domžalam, ki so jih premagale drugič v spomladanskem delu. Junak uspeha je bil Jošt Pišek, ki je zadel dvakrat, vključno z izjemnim odločilnim golom v 83. minuti. Presenečenje je še večje, ker se vse do konca prvega polčasa kaj takega ni niti slutilo. Celjani so bili boljši tekmec, obrambi gostov sta težave povzročala predvsem Jamajčan Roldo Aarons in Aljoša Matko. V 20. minuti sta omenjena