Prednost domače dvorane za zdaj izkoriščena na vseh šestih tekmah

RTV Slovenija pred 11 dnevi  |  R. K.

Tako kot v Ligi NBA so tudi v Ligi NHL do zmag na uvodnih tekmah za zdaj prišla višje postavljena moštva. Prvih zmag v seriji so se veselili Florida, New York Rangersi, Winnipeg in Vancouver.

Lanski finalisti s Floride so s 3:2 premagali Tampa Bay. Gostitelje je v vodstvo popeljal Sam Reinhart v sedmi minuti, še pred koncem prve četrtine pa je izenačil Brandon Hagel. Na začetku tretjega dela igre je za novo vodstvo Floride poskrbel Carter Verhaeghe, Matthew Tkachuk pa je nato zadel v prazno mrežo. Končni izid je deset sekund pred koncem postavil Steven Stamkos. Rangersi so po zaslugi odlične druge tretjine premagali Washington s 4:1. V razmiku 126