Arsenal s "petardo" napolnil mrežo Chelseaja; boleč poraz Liverpoola

RTV Slovenija pred 11 dnevi  |  M. R.

Nogometaši Arsenala so po bolečem domačem porazu proti Aston Villi in izpadu v četrtfinalu Lige prvakov proti Bayernu na preloženi tekmi Premier lige s 5:0 odpravili mestnega tekmeca Chelsea ter so še naprej na prvem mestu na lestvici.

Uspeh topničarjev proti Chelseaju je že v 4. minuti tlakoval Leandro Trossard po prodoru in podaji Declana Ricea, nato se mreža do odmora predvsem po zaslugi srbskega vratarja pri gostih Đorđeja Petrovića ni več zatresla. V drugem polčasu sta po dvakrat v polno zadela Ben White (52., 70.) in še lani član Chelseaja Kai Havertz (57., 65.). Modri, ki so v soboto v zadnjih minutah klonili v polfinalu Pokala FA proti Cityju, še nikoli niso doživeli tako visokega poraza