Galski petelini v podaljšku boljši od risov

RTV Slovenija pred 9 dnevi  |  D. S. M.

Slovenska hokejska reprezentanca je v pripravah na bližnje svetovno prvenstvo divizije I v Bolzanu doživela prvi poraz. Risi so klonili v podaljšku, ko je zmago Francozom v prvi minuti podaljška zagotovil Valentin Claireaux.

Žana Usa, ki je dobil priložnost med vratnicama Slovenije, je v prvi tretjini ob igralcu več najprej premagal Yohann Auvitu. Slovenci so izenačili v drugi tretjini, za 1:1 je poskrbel Bine Mašič v 37. minuti. V zadnjem delu zadetkov ni bilo. "Še ena težka tekma je za nami. Mislim, da smo igrali dobro, bili smo boljši, na koncu nismo imeli sreče v podaljšku. Močna tekma, kar smo tudi pričakovali, saj vemo, da igrajo v eliti. Poskusili bomo ponoviti še eno dobro