Gorica po zanesljivem izvajanju enajstmetrovk v finale

RTV Slovenija pred 10 dnevi  |  T. O.

Gorica je prvi finalist slovenskega nogometnega pokala. V Novi Gorici je po 11-metrovkah s 6:4 ugnala Beltinci Klimo Tratnjek, potem ko je bilo po rednem delu 1:1. Pri izvajanju 11-metrovk so bili vsi Goričani zanesljivi, nazadnje Luka Marjanac.

V tretji seriji je za Beltince zgrešil Jan Bruno Kralj (žoga je zletela čez gol), kar je bilo usodno. Dvoboj dveh drugoligašev je bil sicer pred glasnimi navijači zanimiv, prvi pa so povedli gostje. Malo pred polčasom je podajo Luke Pihlerja s strelom ob prvi vratnici unovčil Gašper Černe. Gorica, ki je v prvem polčasu sprožila štiri strele v okvir vrat, je izenačila po nekaj manj kot uri igre, ko je Haris Kadrić (po strelu s kota in neodločnosti domače obrambe)