ACH Volley do 20. zvezdice, Šket do desetega naslova

RTV Slovenija pred 11 dnevi  |  T. O.

ACH Volley je dvajsetič državni prvak v odbojki. Tretja tekma finalne serije je bila najbolj izenačena, odločal je peti niz, ki ga je s 15:12 dobil ACH. Zadnji dve točki je prispeval MVP finala Alen Šket, za katerega je to deseti naslov prvaka.

V Tivoliju je bilo pred 1100 gledalci torej 3:2 (28, -24, 20, -22, 12). Šket je dosegel 24 točk, Luka Marovt, ki je po odlični nedeljski predstavi v Kamniku dobil prednost pred Nikolo Gjorgievom, 21. Še višji je bil danes učinek Jana Pokeršnika - zbral je 29 točk, od tega deset v prvem nizu, ko je bil v napadu stoodstoten. Kot v nedeljo - maratonski prvi niz V prvem nizu je Calcit povedel s 13:15 in še nekaj ohranjal minimalno prednost ACH pa je po delnem izidu 4:1