Kopitar po 12 letih odločil podaljšek v končnici

RTV Slovenija pred 8 dnevi  |  To. G.

Anže Kopitar je v velikem slogu poskrbel za izenačenje dvoboja 1. kroga končnice Lige NHL. Po dveh podajah v uvodni tretjini je kapetan Kraljev v tretji minuti podaljška zabil za 5:4 in serija Edmonton – Los Angeles se seli v Kalifornijo z izidom 1:1.

Lani in predlani je Los Angeles dobil uvodni tekmi dvoboja z Edmontonom, ki pa je na koncu bil boljši in napredoval v končnici za Stanleyjev pokal. Se lahko hokejska zgodba med Albertčani in Kalifornijci spremeni v tretjem zaporednem soočenju? Za razliko od prejšnjih dveh pomladi so Kralji dobili drugo tekmo v severni Alberti, za kar je z golom v tretji minuti podaljška po protinapadu poskrbel Anže Kopitar. Po podajah Quintona Byfileda in Mikeyja Andersona čez