Sturm na krilih Tomija Horvata prevzel vodstvo, sledi derbi pri Salzburgu

RTV Slovenija pred 12 dnevi  |  To. G.

Nogometna prvenstva so v končnici. V Avstriji se je v sredo zgodil preobrat: Salzburg je senzacionalno izgubil v Celovcu, kar je po zaslugi Tomija Horvata izkoristil Sturm. V Grčiji je slovensko obarvani Panathinaikos izgubil derbi z vodilnim AEK-jem.

V 28. krogu avstrijskega prvenstva, odigranega v sredo, je prišlo do pomembnega zasuka. Vladar avstrijskega nogometa RB Salzburg je gostoval v Celovcu, kjer je dobil prvi polčas z 2:0. A sledil je neverjeten preobrat Austrie, ki je zabila štiri zaporedne gole. Kar tri je dosegel Škot Andy Irving. Ko je Strahinja Pavlović v 87. minuti znižal na 4:3, so rdeči biki pritisnili še močnejše, a izenačenja ni bilo. Sledila je večerna tekma na Dunaju, kjer je Rapid gostil