Jezernikom grozi metla branilcev naslova

RTV Slovenija pred 10 dnevi  |  R. K.

Košarkarji Los Angelesa so tretjič zapored zapravili dvomestno prednost in izgubili enajsto medsebojno tekmo proti Denverju (105:112), ki v prvem krogu končnice Lige NBA vodi že s 3:0. Philadelphia in Orlando sta znižala zaostanek na 1:2.

Branilci naslova, ki so v drugi četrtini zaostajali za 12 (37:25), so nadzor prevzeli v tretji četrtini in v zadnjih minutah niso imeli težav za peto zaporedno gostujočo zmago nad Jezerniki. Aaron Gordon je vknjižil 29 točk (rekord končnice) in 15 skokov, Nikola Jokić je zgrešil trojni dvojček le za eno podajo. V njegovi statistiki je zapisanih 24 točk (met 9/13), 15 skokov in devet podaj. 22 točk je prispeval Jamal Murray, 20 Michael Porter jr. Še nobeno moštvo v