Dallas s sanjsko drugo četrtino do zanesljive zmage nad razglašenimi Clippersi

RTV Slovenija pred 12 dnevi  |  A. G.

Luka Dončić je le za eno podajo zgrešil trojni dvojček. Z 22 točkami, 10 skoki in devetimi podajami je bil najzaslužnejši za zmago Dallasa nad LA Clippersi s 101:90. Mavericksi, ki so odigrali najboljšo tekmo v letošnji končnici, vodijo z 2:1 v zmagah.

25-letni Ljubljančan je blestel predvsem v drugi četrtini, ki so jo Mavericksi dobili kar s 36:18. Ob odmoru so si zagotovili 13 točk naskoka (54:41) in Clippersi se v nadaljevanju niso več nevarno približali. Obramba je bila znova veliko odlika Dallasa, gostje so izgubili kar 19 žog, delovali so raztreseno in znašli so se v zelo neugodnem položaju pred četrto tekmo, ki bo v nedeljo ob 21.30 v American Airlines Centru. Dončić je v 40 minutah sijajno razigral