Arsenal z izjemno predstavo v prvem polčasu mestnega derbija ostaja v igri za naslov

RTV Slovenija pred 14 dnevi  |  A. G.

Nogometaši Arsenala so v 35. krogu Premier lige dobili severnolondonski derbi in s tem ohranili upanje na prvi naslov po letu 2004. Tottenham se je prebudil prepozno in izgubil z 2:3.

Topničarji so imeli dolgo časa vse pod nadzorom, ob koncu srečanja pa so trpeli kljub prednosti treh zadetkov ob odmoru. Höjbjerg z glavo zatresel lastno mrežo Arsenal je povedel po četrt ure igre. Bukayo Saka je izvajal kot z desne strani, žogo je podal pred vrata, Pierre-Emile Höjbjerg pa je z glavo zatresel lastno mrežo. Gostitelji so takoj po zaostanku pritisnili. V 21. minuti je Cristian Romero po podaji iz kota z glavo stresel vratnico. Dve minuti zatem je