Celjani z mojstrovino Pruceva potrdili drugi naslov

RTV Slovenija pred 13 dnevi  |  T. J.

Nogometaši Celja so tri kroge pred koncem potrdili drugi naslov državnih prvakov. Zasledovalce, nogometaše Olimpije, so premagali z 1:0. Celjani imajo zdaj pred Ljubljančani nedosegljivih 12 točk prednosti.

Čeprav Celjanom ni bilo treba zmagati, pa je trener Damir Krznar že pred tekmo poudarjal, da bodo njegovi varovanci agresivni proti Ljubljančanom. Zadostoval jim je remi, toda na koncu so z zmago potrdili naslov, drugega v klubski zgodovini. Prvega so grofje osvojili v sezoni 2019/20. Olimpija podjetnejša v prvem polčasu V uvodnih 25 minutah ni bilo izrazitih priložnosti na nobeni strani. Olimpija je bila nekoliko nevarnejša, imela je tudi en strel v okvir vrat –