Na uvodu "misije Bolzano" risi prejeli nepričakovano korejsko zaušnico

RTV Slovenija pred 14 dnevi  |  T. J.

Slovenski hokejisti so neuspešno začeli svetovno prvenstvo divizije I v skupini A. V Bolzanu so morali priznati premoč Južni Koreji, ki je bila presenetljivo boljša s 4:2.

Cilj risov je jasen – uvrstitev med elito, toda "misije Bolzano", kot so jo poimenovali, niso začeli po pričakovanjih. Na prvem obračunu so morali priznati premoč hitrim Korejcem, ki so znali kaznovati slovenske napake v obrambi. Risi so večino časa imeli pobudo, imeli več strelov in igrali napadalneje, vendar so bili premalo učinkoviti, medtem pa so tekmeci znali kaznovati napake. V uvodni tretji so zadeli v razmiku minute in povedli z 2:1. Tako kot prvo tretjino