Clippersi zapravili 31 točk prednosti, a v napeti končnici izenačili na 2:2

RTV Slovenija pred 16 dnevi  |  A. G.

Košarkarji Dallasa so na četrti tekmi uvodnega kroga končnice Lige NBA proti LA Clippersom v drugi četrtini zaostajali že s 24:55, dve minuti pred koncem pa so povedli s 105:104. V napeti končnici je James Harden zagotovil zmago gostom (111:116).

Luka Dončić je bil vidno utrujen že po tretji tekmi v petek, a je znova vpisal trojni dvojček (29 točk, 10 skokov in 10 podaj). Met mu ni stekel (10/24 iz igre, 1/9 za tri), zato je večino akcij zaključeval sijajni Kyrie Irving. S 40 točkami (14/25 iz igre, 6/12 za tri) je poskrbel za veliko vrnitev Mavericksov. James Harden je 13 od 33 točk dosegel v zadnjih štirih minutah, ko je nagnil tehtnico na stran Clippersov. Tudi Paul George je dosegel 33 točk, zadel je