Veslači bodo imeli le še eno priložnost za pot v Pariz

RTV Slovenija pred 14 dnevi  |  T. J.

Slovenski veslači še naprej ostajajo brez olimpijskega nastopa. Nina Kostanjšek in Isak Žvegelj se na kvalifikacijski regati v Szegedu nista prebila med najboljše tri, ki so si zagotovili pot v Francijo.

Veslači še naprej čakajo na prvi olimpijski nastop po letu 2012. Zelo blizu je bil tokrat Žvegelj, ki pa je na Madžarskem osvojil četrto mesto. Na igre so se uvrstili Srb Nikolaj Pimenov, Bolgar Kristjan Vasiljev in Belgijec Tim Brys. Žvegelj je bil v ugodnem položaju vse do cilja, saj je na 1500 metrih za Belgijcem zaostajal vsega 25 stotink sekunde, v finišu pa je bil tekmec močnejši. Kostanjšek je med dekleti prav tako osvojila četrto mesto. Tudi ona je bila v