Bayern na začetku drugega polčasa preobrnil izid, a ni zdržal do konca

RTV Slovenija pred 22 dnevi  |  M. R.

Prva polfinalna tekma Lige prvakov, klasika med Bayernom in Realom, se je v Münchnu razpletla z remijem 2:2. Bavarci so po zaostanku v prvem polčasu na začetku drugega povedli, končni izid pa je 10 minut pred koncem z 11-metrovke postavil Vinicius Junior.

Povratno srečanje v Madridu bo prihodnjo sredo. Bayern in Real sta v polfinalu tekmeca že osmič, kar je rekord. Na Allianz Areni je najprej bolje kazalo vodilnemu moštvu španskega prvenstva. V 24. minuti je po imenitni globinski podaji Tonija Kroosa s 40 metrov v kazenski prostor in napaki domače obrambe Madridčane v vodstvo popeljal Vinicius Junior. To je bil prvi strel gostov na tekmi. Precej podjetnejši so bili predtem v prvi polovici prvega polčasa varovanci